KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 11543547
*
nr 1154 3547
Christina Ringsberg
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Mozart lever", 47/90,1983,40x49
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 januari 2018
kl 18:38:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/1 14:51:34
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Läs mer om Christina Ringsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina ringsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04
-
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36
-
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02
-
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30
-
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17
*
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Läs mer om Christina Ringsberg
nr 1154 3547
Christina Ringsberg
(f. 1938), Sverige
Etsning, "Mozart lever", 47/90,1983,40x49
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 8 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/1 14:51:34 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Christina Ringsberg
Christina Ringsberg, svensk bildkonstnär född 1938.Läs mer om Christina Ringsberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: christina ringsberg etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7143 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:04 -
7144 Carborundumets..
James Coignard (1925-2008), Frankrike. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:36 -
7080 Etsningar
3 st, Signerad, Harald Sallberg (1895-1963), Sveri..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:19
-
5342 Etsningar
5 st. Erling Johansson (f. 1934), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 20:02 -
7125 Färgetsning
Felix Neuenkamp. Signerad, numrerad 60/75. Bildmåt..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 18:30 -
7218 Grafiska blad
6 st, Carl fredrik Akrell, Skånka slott. Signerade..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
13 maj kl 19:17